סוגי קרקעות

יום ראשון ה-19 לפברואר 2017 ב-12:10

סוגי קרקעות במדינת ישראל:

  1. קרקע למגורים

  2. קרקע למסחר ותעשייה

  3. קרקע לתיירות (מלונאות)

  4. קרקע לחקלאות

קרקע למגורים: במדינת ישראל למחיר הסופי של הקרקע יש משקל גבוה. מחיר הקרקע מהווה בין 20%-30% ממחיר הדירה. הנגישות לקרקע מוגבלת עקב ניהול ריכוזי רבדים שונים של עלויות. כגון… מס רכישה, מס שבח, היטל השבחה, ( מס רכישה מגדיל את המחיר ומקטין את השכירות). במדינת ישראל 93% מהקרקעות במדינה מנוהלות על ידי מנהל מקרקעי ישראל שבהן הוא שולט. יש לזכור כמו כן, כי בעלות מפוצלת בערים מרכזיות ובעלות רחבה על חלק מכריע של הקרקע נמצאת בידי גורמים פרטיים. הרי שכל בנייה למגורים מתחלקת בין יזמה פרטית לבין יזמה ציבורית, לפי הגדרת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ה"יזם" נקבע על פי גורם אחראי על התכנון – דהיינו הגורם קובע את המיקום, ומי הוא המפקח על הבנייה.

קרקע לתעשייה/מסחר: מדינת ישראל רואה בפיתוח אזורי תעשייה ביישוביי הפריפריה, מנוע צמיחה של הכלכלה הישראלית. לכן היא מעודדת רשויות מקומיות בפיתוח אזורי תעשייה בישובים. על ידי כך מעודדת יזמים חדשים להקים מפעל שיספקו לתושבים מקומות עבודה חדשים. מנהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה מהווה זרוע ממשלתית לקידום מטרה זו ואחראי על מיגור האבטלה ועידוד הצמיחה ביישובי הפריפריה.

קרקע לתיירות ומלונאות: מנהל מקרקעי ישראל קיבלה לאחרונה החלטה על הקצאת קרקעות למטרות תיירות שנקבעו ע"י ממשלת ישראל.
משרד התיירות פועל כיום לקידום קרקעות לתיירות תוך כדי שהיא מבוססת על עקרונות כך שתוכל להבטיח שמירה על הטבע, הסביבה והנוף לצד ערכי פנאי ונופש. שר התיירות ציין שמדינת ישראל נמצאת בפיגור משמעותי בבניית בתי מלון ביחס ליעד גידול התיירות הנכנסת. בשנים הקרובות מחסור זה ימנע הגעתם של התיירים לארץ בשל מחסור בהיצע , ויפגע בצמיחת המשך תעסוקה בענפי התיירות השונים. כלומר פיגור זה יגרום לנזק כלכלי משמעותי ביחס לפוטנציאל של המשך.

קרקע לחקלאות: רבים מציינים את המחסור בקרקעות כסיבה מרכזית לעליה חדה במחירי הדירות בשנים האחרונות.
במקביל קמו חברות להזדמנות עסקית, חברות אלו החלו לעודד רכישת קרקעות חקלאיות שיש להן פוטנציאל להשבחה אם יופשרו לבנייה. בשנות ה – 90 החברות המשווקות קרקעות חקלאיות שגשגו בגלל הוועדות שקמו אז. לאור המחאה החברתית והמצב הכלכלי, הוועדות הפכו להיות שוב רלוונטיות, מידי חודש נמכרות בישראל מאות קרקעות חקלאיות בשרון ובשפלה.

 
למה כדאי להשקיע בקרקע ולא בדירה
השקעות בנדל"ן
רכישת קרקע כקרן פנסיה לעתיד ילדינו
מהי הקרקע הנחשקת ביותר בישראל כיום – ומהי הדרך היחידה שלכם לרכוש אותה?
הקרקע שצמודה למרינה בהרצליה צפויה להפוך להרצליה פיתוח החדשה
חדרה עומדת להגשים את החלום הרטוב של כל ערי ישראל
הזדמנות חד פעמית לקחת חלק במיקום היוקרתי על קו החוף של תל אביב - שדה דב!
צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.
או חייגו 8312*