הקרקע שצמודה למרינה בהרצליה צפויה להפוך להרצליה פיתוח החדשה

יום חמישי ה-1 לנובמבר 2018 ב-13:07
הקרקע שצמודה למרינה בהרצליה צפויה להפוך להרצליה פיתוח החדשה

השטח שנמצא דרומית למרינה של הרצליה וממש בצמוד לקו החוף, הפך בשנים האחרונות לאחת מהאפשרויות (האחרונות) המעניינות שנותרו למשקיעים בישראל. לצערכם הרב - לא מדובר בקרקע שעולה 100,000 ש"ח, אבל מי שמסוגל להשקיע סכומים שנעים סביב 650-700 אלף ש"ח צריך לשקול להצטרף לקבוצת המחזיקים בקרקע המדוברת. הפרויקט הגרנדיוזי שעתיד להיבנות על הקרקע יגרום לבעלי הקרקעות לחייך..

רצועת הזהב הנדל"נית הלוהטת ביותר בארץ

רצועת החוף השוכנת על התפר שבין צפון ת"א להרצליה היא היקרה ביותר במדינה ולא לחינם היא זכתה בפי המשקיעים לכינוי “רצועת הזהב”. מדובר בעתודת הקרקע האחרונה של הרצליה פיתוח ובפרויקט דגל של עיריית הרצליה, שצפוי להכניס למדינה ולרשויות המקומיות מילארדי שקלים.

המירוץ להרחבת הרצליה עולה הילוך

עיריית הרצליה דוחפת בכל הכוח את תכניותיה להרחבת העיר. בשנתיים האחרונות התקבלו כמה החלטות שמאיצות את הליכי הבנייה בעיר ומחזירות את המשקיעים להרצליה. בשנת 2016 קבינט הדיור החליט לאפשר אישור מזורז של תכניות בקרקע פרטית במקרה של ריבוי בעלים. באזור תל אביב והרצליה קיימים מספר מתחמים כאלה וביניהם הפרויקט המדובר הצמוד למרינה - מתחם חוף התכלת. בתחילת ינואר 2017 הודיעה עיריית הרצליה על אישור תוכנית חוף התכלת ובמרץ 2017 התוכנית אושרה להפקדה בוועדה המחוזית.

 

הקרקע האטרקטיבית ביותר בתוך תוכנית המתאר המאושרת של הרצליה

הקרקע במתחם "חוף התכלת" נחשבת לקרקע היוקרתית ביותר בתוכנית המתאר הכוללת של הרצליה וזאת בעיקר בשל המיקום הנחשק בסמיכות לים. כשמנתחים את שווי הקרקעות בהרצליה פיתוח, מבינים מה הולך להיות במתחם חוף התכלת. הרצליה נמצאת בתנופת תיירות עצומה, ומתווה המגורים, התעשייה, המלונאות והמסחר הקיים כיום במרינה, ישתלב עם המתחם העתידי שיכלול 10,000 יחידות דיור בבנייה רוויה, שטחי מסחר ובתי מלון.

 

לכו תמצאו חלקת אדמה בסמוך להרצליה פיתוח

אם תרצו לרכוש לעצמכם דירה חדשה בפרויקט נחשק על הים בהרצליה, כנראה שתצטרכו להיפרד מ -6.5-5.5 מיליון ש"ח. קרקע בחוף התכלת נמכרת כרגע במחירים שמתחילים מ-650,000 ש"ח ליחידת קרקע. הסיבה שהקרקע עדיין נגישה למשקיעים יחסית קטנים נובעת מהעובדה שהליכי האישורים של הקרקע עדיין לא הסתיימו. נקודת הזמן הזו היא האיזון הנכון עבור משקיעים קטנים: מצד אחד - תוכנית שנמצאת בהליכים מזורזים, מהצד השני - לפני היתרי בנייה. מי שימתין לקבלת היתרי הבנייה ורק אז ירצה לרכוש את הקרקע, ייתקל במחירי עתק שכנראה כבר לא יוכל לממן.

אז כמה ניתן להרוויח?

כרגע הקרקע נמצאת אחרי ההפקדה בוועדה המחוזית. לאחר אישור הוועדה המחוזית, היא צפויה להגיע לשווי של מיליון ₪. לאחר ההפקדה בוועדה הארצית, היא צפויה להיות שווה 1.2 מיליון ש"ח ולאחר מתן תוקף צפויה להגיע ל1.3 מיליון ₪. לאחר ההכנה של התוכנית המפורטת היא תהיה מוערכת ב-1.5 מיליון ש"ח (כפול ממחירה כיום). לאחר אישור התוכנית המפורטת הקרקע צפויה לזנק לשווי של 2.2-2.5 מיליון ש"ח. כל אחת מתחנות היציאה הללו ניתנת למימוש עבור המשקיעים הקטנים מאחר והרכישה נעשית מבעלות פרטית בטאבו. מי שירצה להמתין עד שיחידת הקרקע תהפוך לדירה בנויה, צפוי לרווח של כמה מיליוני שקלים.

 

מעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות הקרקע בחוף התכלת? מלאו פרטים ונציגי חברת KGROUP המשווקת את הקרקע יחזרו אליכם

השאירו פרטים וניפגש לקפה, השקעה חכמה מתחילה בקליק אחד.